Logistyka magazynowa

Agencja SPOT

MAGAZYNOWANIE

Obiekt na miarę możliwości, komfort i bezpieczeństwo materiałów

Transport

Usługa kompleksowa i niezwłoczna. Dostarczymy wszystko, daleko i blisko.

Sesje zdjęciowe

Fotografia odzwierciedleniem rzeczywistości.

System IT

Dedykowany system informatyczny do identyfikacji oraz obsługi materiałów

Identyfikacja

Pełna ewidencja i skatalogowanie materiałów.

Agencja „SPOT” dysponuje całorocznym murowanym, suchym magazynem, położonym w Trójmieście przy obwodnicy (Gdynia, ul. Chwaszczyńska 172). Budynek umożliwia prowadzenie kompleksowych usług składowania i przechowywania nośników reklamowych, jest w pełni zabezpieczony przed kradzieżą i zniszczeniem zmagazynowanego towaru, jest także ogrzewany, suchy, z własną ochroną 24 h/dobę. Posiada niezbędne zezwolenia, spełnia wymagane przepisami warunki przeciwpożarowe oraz warunki odpowiednie do przechowywania materiałów narażonych na zapleśnienie, zagrzybienie oraz na mechaniczne uszkodzenia. Magazyn stanowi część hali z infrastrukturę logistyczną i dojazdową, w tym umożliwiającą wjazd samochodu ciężarowego.

Gwarantujemy ubezpieczenie wszystkich powierzonych materiałów reklamowych. Magazyn obsługiwany jest przez przeszkolony personel, który ponosi pełną odpowiedzialność za powierzone materiały. 

Opracowany przez nas dedykowany system informatyczny służy do identyfikacji, zamawiania oraz obsługi materiałów. Ma on za zadanie usprawnienie działania magazynu obsługi nośników reklamowych i innych towarów, zapewnienie ich pełnej ewidencji, identyfikacji oraz cech charakterystycznych. Dzięki niemu z dużą łatwością można rozpoznać dany nośnik odczytując kod, którym został oznaczony. Sprawia to, że nie tylko obsługa magazynowa staje się sprawniejsza, lecz także podczas obsługi danego wydarzenia, pracownicy mogą za pomocą czytnika zidentyfikować dany towar, np. nośnik reklamowy bez jego rozkładania. Funkcją nadrzędną systemu jest nadzorowanie stanu materiałów, a poprzez permanentną kontrolę, dbanie o ich stan techniczny oraz zwiększenie trwałości, a w konsekwencji optymalizacja kosztów.

  1. Struktura systemu

  • Struktura systemu przewiduje jego panelowe działanie, co umożliwia cyklicznie rozszerzanie sytemu w miarę potrzeb klienta. Przewidujemy dalszy stały rozwój poszczególnych paneli systemu, zwiększanie jego funkcji w zależności od oczekiwań i potrzeb.

  1. Podstawowe funkcje dotyczące działania systemu:

  • oznakowanie poszczególnych materiałów – oznaczenie kodami kreskowymi lub kodami QR, ułatwiających rozpoznawanie materiałów

  • stworzenie dedykowanej strony internetowej, obsługiwanej także w terenie

  • pełna identyfikacja towarów- możliwość stwierdzenia cech danego materiału: wymiar, wymiar do transportu, materiał wraz z jego charakterystyką, pełne dane producenta, dane graficzne, ilość, daty i miejsca transportu, koszt zakupu itp.

System doskonale sprawdził się m.in. podczas obsługi magazynowej klienta posiadającego ponad 1000 nośników reklamowych dostarczanych na kilkaset wydarzeń rocznie.

Świadczone przez nas usługi logistyki magazynowej, umożliwiają wydanie i odbioru materiałów w wybrany sposób, dogodny głównie dla osób i instytucji wskazanych przez Państwa.

Osoby w magazynie mają dostęp do samochodów osobowych i dostawczych, umożliwiających przewóz większej ilości towaru wielkogabarytowego, do którego zaliczyć można wiele nośników reklamowych, w tym np. elementy reklamowe pneumatyczne czy tez inny towar. Jest to niezbędne w przypadku dostawy nośników do wskazanego odbiorcy materiałów.

W przypadku przesyłek kurierskich, nasi pracownicy mogą dokonywać wysyłki wcześniej spakowanego towaru każdego dnia od poniedziałku do soboty w dowolne miejsce za pośrednictwem jednej z wiodących firm kurierskich w naszym kraju.

Wszystkie materiały będą odpowiednio przygotowane do transportu oraz załadowane w sposób uporządkowany, z dbałością o jakość i ich żywotność. Przekazanie materiałów może nastąpić w jeden, z poniżej wymienionych sposobów:

– dostawa przez pracowników magazynu do poszczególnych osób lub instytucji na terenie kraju

– odbiór własny klienta z naszego magazynu o dowolnej porze, po wcześniejszym zgłoszeniu

– przesyłka kurierska na terenie całej Polski

Zapraszamy do współpracy! 

Identyfikacja materiałów polega na przeprowadzeniu ich szczegółowej ewidencji oraz odpowiednim skatalogowaniu. Oznakowanie poszczególnych materiałów kodami kreskowymi lub kodami QR, ułatwi ich rozpoznawanie Pełna identyfikacja umożliwia stwierdzenie ważnych cech poszczególnych towarów, takich jak: wymiar, wymiar do transportu, materiał wraz z jego charakterystyką, pełne dane producenta, koszt zakupu itp.

Aby dokonać identyfikacji materiałów, nie można obyć się  bez wykonania ich szczegółowych fotografii. Zdjęcia umożliwią odbiorcy łatwe rozpoznanie magazynowanych przez nas produktów.

Wykonamy profesjonalną sesję reklamową, a odpowiedniej jakości fotografie wykonane na jednolitym tle i obrobione w programie graficznym, będą odzwierciedlały rzeczywistość.  Oczywiście fotografie stanowią nieodzowny element naszego systemu IT. 

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Napisz do nas!